ШВИДКІ ДІЇ

Акумуляторні батареї Toyota

Відкривають нові горизонти за кермом
Сучасний автомобіль Toyota демонструє найкращі якості електронних систем, які роблять керування більш безпечним, легшим і приємним. Усе: від супутникової навігації до Bluetooth, від систем комфорту до мультимедійних систем, потребує надійного електроживлення.

Оригінальні акумуляторні батареї, розроблені спеціально для вашого автомобіля Toyota, забезпечать Вам оптимальну продуктивність при водінні. І ось чому:

  • Гарантія 3 роки, без обмеження пробігу*
  • Не потребують обслуговування
  • Акумуляторні батареї надійні за будь-якої погоди та у будь-яку пору року
 

*Гарантія розповсюджується на оригінальні акумуляторні батареї Toyota зі структурою каталожного номера 28800-YZZxx, придбані та встановлені в офіційному дилерському центрі Toyota, та діє згідно умовами експлуатаційної документації.

Кожна подорож або поїздка залежить від надійності джерела енергії, наші акумуляторні батареї розроблені для того, щоб забезпечити ваш автомобіль потужністю на роки.

Практичні поради по догляду за акумулятором

Можна, дотримуючись певних вимог. Двигун автомобіля, від якого здійснюють «прикурювання», повинен бути обов'язково вимкнений.

Глибокий розряд шкідливий для будь-якої батареї. Якщо це сталося, то необхідно зарядити акумулятор від стаціонарного зарядного пристрою, але не пізніше ніж через 2-3 дні після глибокого розряду батареї.

При розряді АКБ знижується щільність електроліту, тобто зменшується питома кількість сірчаної кислоти, що міститься в розчині електроліту, і утворюється вода. Чим глибше розряд батареї, тим вище негативна температура, при якій може замерзнути електроліт. Наприклад, при щільності 1,11 г / см3 електроліт замерзне вже при -7 0С, а при щільності 1,27 г / см3 - тільки при -58 0С.

Все залежить від ступеня замерзання. Якщо батарея замерзла не на весь обсяг, і не деформувався корпус, то її можна відновити. Лід повинен повністю розтанути при кімнатній температурі, і тільки потім слід зарядити АКБ.

Ні, ця процедура абсолютно марна, так як ефект розігріву електроліту мізерний і не збільшує потужність розряду. Навпаки, батарея може втратити дорогоцінну ємність і буде вже не в змозі запустити двигун.

Ні, не тільки.  Крім технічних характеристик і ступеня зарядженості батареї, пуск двигуна залежить від наступних факторів:

  • Від стану електропроводки та електрообладнання автомобіля; 
  • Від стану свічок запалення;
  • Від стану паливної системи і якості палива;
  • Від якості масла;
  • Від досвіду водія.

На роботу АКБ впливає:

  • Інтенсивність експлуатації (чим вище інтенсивність, тим менше термін служби);
  • Регулярність контролю батареї (перевірка щільності і рівня електроліту);
  • Справність електрообладнання;
  • Температурні умови навколишнього середовища (екстремально низькі і високі температури знижують термін служби батареї).

У зимовий період рекомендуємо знімати батарею з автомобіля. Акумулятор потрібно повністю зарядити. Бажано кожні 3 місяці перевіряти щільність електроліту і при необхідності проводити підзарядку, такі заходи значно знизять швидкість корозії пластин.

При режимі заряду, який рекомендується усіма виробниками автомобільних акумуляторів, струм заряду повинен складати 1/10 від повної ємності батареї, при цьому струмі повністю розряджений акумулятор буде заряджатися близько 12 годин. Наприклад, при ємності акумулятора 60А / ч струм заряду необхідно встановити на рівні не більше 6 Ампер. Краще, звичайно, використовувати менші струми і здійснювати зарядку на кілька годин довше. Наприклад, акумулятор ємністю 60А / ч заряджати струмом 3 Ампер протягом доби. Це допоможе більш повно зарядити батарею.

Якщо при проведенні підзарядки автомобільного акумулятора напруга на його клемах при однаковому струмі заряду не збільшується вже більше години, значить, можна говорити про те, що акумулятор зарядився повністю.

Категорично негативно. Повний розряд вкрай небезпечний і небажаний для сучасних необслуговуваних акумуляторів. За даними виробників, навіть разовий повний розряд може призвести до поломки батареї. При розряді в батареї можуть початися незворотні наслідки - осипання активної маси, руйнування електродів і т.д. Повернути такий акумулятор до життя може бути дуже складно або навіть неможливо.

Загальна рекомендація, періодично (не рідше разу на тиждень) запускати двигун, щоб уникнути глибокого розряду АКБ. В бензинових та дизельних версіях запустити двигун не менше, ніж на 30 хвилин. Гібридні автомобілі перевести в режим \"Ready\" на годину, мінімум.

 

При цьому, слід відключити додаткові електричні споживачі, такі як радіо та кондиціонер. Якщо є така можливість, у разі тривалого простою, слід від'єднати \"мінусову\" клему АКБ, попередньо його зарядивши. Звертаємо Вашу увагу, що додаткові електричні споживачі (наприклад: системи запобігання викраденню(сигналізації GPS / GSM тощо) призводять до більш інтенсивного розряду АКБ у порівнянні з експлуатацією в штатному режимі. За більш детальними рекомендаціями звертайтеся в дилерський центр.

 

Встановлення додаткового обладнання для забезпечення безпеки вашого автомобіля проти викрадення є критично важливим для кожного власника. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть вам оптимально використовувати це обладнання та забезпечити ефективну роботу акумуляторної батареї:

 

Вибір рекомендованого обладнання: При придбанні додаткового обладнання для автомобіля, рекомендується вибирати продукти, які рекомендує офіційний дилерський центр Toyota/Lexus або виробник вашого автомобіля, задля сумісності та належної роботи обладнання з автомобілем.

 

Ознайомлення з особливостями та споживанням струму: Перед встановленням додаткового обладнання ретельно ознайомтесь з його особливостями та потенційним споживанням струму. Це дозволить вам налаштувати обладнання на оптимальні параметри та уникнути перевантаження електричної системи автомобіля.

 

Збереження акумуляторної батареї: Підтримуйте акумуляторну батарею у хорошому стані, регулярно перевіряючи її рівень заряду та загальний стан. Звертайте увагу, що застарілі акумулятори можуть бути менш ефективними та швидше розряджатись, що може призводити до скорочення часу роботи без запуску двигуна.

 

Обирайте місце паркування з розумінням: Уникайте паркування вашого автомобіля на місцях, де є перешкоди для сигналів GPS або GSM. Такі перешкоди можуть впливати на роботу деяких систем безпеки та збільшувати споживання електричного струму. Вибирайте місце паркування, яке максимально сприяє нормальній роботі всього обладнання.

 

Активне використання автомобіля: Особливо важливо активно використовувати автомобіль, якщо ви здійснюєте короткі поїздки або маєте тривалі періоди простою. Це допоможе забезпечити належне заряджання акумуляторної батареї та підтримувати її в оптимальному стані.

 

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити оптимальну безпеку та ефективну роботу додаткового обладнання та акумуляторної батареї вашого автомобіля. Завжди майте на увазі вимоги виробника та, при потребі, звертайтеся до спеціалістів для отримання конкретних порад та підтримки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ